Ostutingimused

Veebipoe Outdoors.ee (edaspidi Outdoors e-pood) omanik on OÜ Outdoors (registrikood 14764586, registreerimisaadressiga Kuldala tee 22-1, Peetri alevik, Rae vald, 75312 Harjumaa).

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Outdoors e-poest kaupade ostmisel.

Outdoors e-pood müüb nii uut, kui ka erinevas seisukorras kasutatud kaupa. Vastav teave koos hindadega on märgitud toodete juurde. Kõik Outdoors e-poe märgitud hinnad sisaldavad käibemaksu.

Hinnale lisandub tasu kauba kohaletoimetamise eest. Kauba kohaletoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kohaletoimetamise viisist. Kohaletoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. Teave kauba kohta on esitatud Outdoors e-poes vahetult kauba juures.

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Outdoors e-poe arvelduskontole.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 7 päeva jooksul teate saatmisest.

Tasumine

Outdoors OÜ e-poes saab tasuda:

1. Pangaülekandega Outdoors OÜ arveldusarvele EE692200221072008893 Swedbank.

2. Pangalinkidega Maksekeskuse kaudu. Tasumine toimub väljaspool e-poodi turvalises maksekeskkonnas, mida vahendab Maksekeskus AS.

3. Visa ja Mastercard pangakaartidega. Tasumine toimub väljaspool e-poodi turvalises maksekeskkonnas, mida vahendab Maksekeskus AS.

4. PayPal kontoga.

Kauba eest tasumine käib eurodes.

Kohaletoimetamine

Saadame kaupu Euroopa Liidu piires. Kauba saatmiskulud kannab ostja. Kauba saatmisviis ning vastav hinnainfo kuvatakse tellimuse vormistamisel.

Saatmisviisideks Eestis on:

1. Pakiautomaat (DPD, Omniva, SmartPost). Reeglina paneme paki automaati 1-2 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest (tellimuse täissumma laekumise hetkest Outdoors OÜ kontole).

2. Kuller.

3. Kauba väljastamine Outdoors OÜ laost (Loomäe tee 8, Lehmja küla, Rae vald, 75306 Harjumaa). Palume selleks leppida kohtumise aeg kokku e-maili või telefoni teel.

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 2-4 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest (tellimuse täissumma laekumise hetkest Outdoors OÜ kontole). Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 15 kalendripäeva jooksul. Kui tellitud kaup ei ole pärast tellimuse esitamist saadaval või tarne võib venida tavapärasest pikemaks, võtame Ostjaga ühendust 2 tööpäeva jooksul.

Saatmisviisiks EL riikidesse on Eesti Post (ning Posti võrgustiku kohalikud esindajad sihtriikidest), meie poolt valitud kuller või pakiautomaadi teenus. 

Eesti tellimuste puhul väljastame saadetise jälgimisnumbri ainult eraldi nõudmisel. Välismaale lähetatud saadetise kohta saadame teavituse koos jälgimisnumbriga e-mail teel.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus Outdoors e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Outdoors e-poel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Ostja taganemisõigus ei kehti Võlaõigusseaduse § 53 lg 4 alusel (tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel) järgmistele toodetele: sokid, pesu (aluspesu, soojapesu, termopesu).

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile info@outdoors.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kaupa saab tagastada Peetri Selveri (Veesaare tee 2, Peetri alevik, Rae vald) pakiautomaatidesse (SmartPost, Omniva, DPD) telefoninumber +372 56 669 600 või toimetades kohale aadressil: Loomäe tee 8, Lehmja küla, Rae vald, 75306 Harjumaa eelnevalt kokkulepitud ajal.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi). Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Outdoors e-pood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Outdoors e-pood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Outdoors e-poe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Outdoors e-pood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Outdoors e-poel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus

Outdoors e-pood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Outdoors e-poe kohustus.

Outdoors e-pood ei vastuta asja lepingutingimustele mittevastavuse eest, kui ostja lepingu sõlmimisel asja lepingutingimustele mittevastavust teadis või pidi teadma (Võlaõigusseadus § 218 (4)).

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul Outdoors e-poe poole, saates e-kirja aadressile info@outdoors.ee. E-kiri peab sisaldama järgmisi andmeid: tellimuse esitaja nimi, kontakttelefon, tellimuse number ja toote tingimustele mittevastavuse või puuduse täpne kirjeldus.

Outdoors ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale. Kui Outdoors e-poest ostetud kaubal on puudused, mille eest Outdoors e-pood vastutab, parandab või asendab Outdoors e-pood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Outdoors e-pood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud. Outdoors e-pood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Outdoors e-pood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Outdoors e-pood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kaup kohale toimetada. Outdoors e-pood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Outdoors e-poe suhtes pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@outdoors.ee või helistada telefonil: +372 56 669600. Kui ostja ja Outdoors e-pood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin: www.komisjon.ee. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Outdoors e-poe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole. http://ec.europa.eu/odr.